I Unitech har vi følgende forretningsområder i vår prosjektavdeling (og flere er nå under utvikling)
- Elektrisk sikkerhet
Denne avdelingen jobber med kartlegging av energinivå og risikovurdering av elektriske systemer. Dette krever praktisk erfaring og innsikt kombinert med forståelse av hvordan elektriske anlegg opereres, kortslutningsytelser, vern innstillinger og kjennskap til elektrisk utstyr. Elektrisk sikkerhet og risikostyring er et sterkt voksende marked og den som ønsker å jobbe innenfor dette fagfeltet vil få mulighet til å jobbe med spennende prosjekter sammen med våre ingeniører og kunne utvikle en verdifull kompetanse og erfaring.
- Kraftsystem analyser
Denne avdelingen utfører prosjekter der modellering av elektriske systemer med tilhørende beregninger og rapporter leveres. Denne avdelingen supporterer også andre av våre avdelinger med beregninger ved behov. De som jobber i denne avdelingen får mulighet til å fordype seg i avanserte system beregninger. Vi bruker hovedsakelig programvaren Power Analytics Paladin® DesignBase™ (tidligere EDSA) og PSCAD®/EMTDC™.
- Driftstøtte
Denne avdelingen utfører studier og prosjekter relatert til drift og feilsøking i elektriske systemer. Dette kan være i tilfeller der en har mistet elektrisk kraft og vi må bistå anleggseier med etterforskning/ hendelsesanalyse og anbefaler tiltak for å unngå gjentakelser. Vi utfører målinger i elektriske systemer. Vi lager også driftsfilosofier/ beskrivelser, reservedelsstrategier, fornyelsesstrategier, utvidelsesstrategier, etc.
- Vindkraft/ Subsea og elektrifisering
Denne avdelingen utfører studier og beregninger relatert til teknikkområdene vindkraft, subsea elektro og elektrifisering. Innenfor vindkraftområdet har vi vært involvert i en rekke studier både for offshore og onshore vindkraft anlegg. Vi har blant annet utført systemstudiene for Høg Jæren vindpark som nylig er satt i drift. Bruk av elektriske systemer subsea er sterkt økende og vi er involvert i spennende prosjekter innenfor dette fagfeltet. Elektrifisering er også meget aktuelt for tiden og vi er involvert i flere studier både mot anleggseiere og for Oljedirektoratet. Dette er studier som vanligvis inkluderer teamarbeid mellom flere av våre forretningsområder.
- Kraftstyresystemer
Denne avdelingen utfører studier og prosjekter relatert til kraftstyresystem (PMS, lastavkastning, etc.). Det er også en stor grad av interface mellom elektriske systemer og automasjon og kontrollsystemer. På eksisterende anlegg kan det være teknisk krevende å finne de optimale løsningene for fornyelse og utvidelse.
- Studier og prosjekt støtte
Denne avdelingen utfører selvstendige studier, analyser og prosjekter relatert til elektriske systemer, fra de helt tidlige konsept fasene, forprosjekt, detaljprosjektering, fornyelse og ombygging av eksisterende anlegg. Dette omfatter arbeid som tidligfase studier, design assistanse til andre oppdragsgivere, Elhaz, revisjon, audit, verifikasjon, risikoanalyser, pålitelighetsanalyser, kontraktsrådgivning, Management rådgivning i forbindelse med f. eks. feltutbygginger, etc.
Vi ser stort vekstpotensiale i de fleste av våre avdelinger og som denne korte oversikten viser er vi på jakt etter forskjellige typer elektrokompetanse og erfaring.
Har du den rette bakgrunn og erfaring kan vi finne en spennende jobb i Unitech der du får mulighet til å videreutvikle din kompetanse i vårt unike fagmiljø. Synes du dette virker spennende må du ikke nøle med å ta kontakt for å undersøke dine muligheter!